Усе буде АГРО!

Герой України Семен Антонець: «Органічне землеробство – це справа, яка зачаровує»

Суть філософії органічного землеробства – в єдності Людини і Природи, в природному процесі ґрунтоутворення, відповідальності людей за збереження навколишнього середовища та здоров’я людини на планеті Земля.
Технологія органічного землеробства, яку сповідує і пропагує Семен Антонець, не має рівних у світі. Тут відпрацьовано модель природного відтворення родючості ґрунту.
Господарство, з метою вивчення досвіду ведення органічного землеробства, відвідали сотні делегацій з усіх куточків колишнього Радянського Союзу, з багатьох країн світу. Тут побували президенти, урядовці високого рангу, маститі вчені.
Про Семена Антонця, як одного з лідерів органічного землеробства на планеті, знають такі корифеї, як Алекс Подолінський із Австралії, Майкл Хорш із Німеччини, його здобутками цікавляться в Австралії, Франції, США, Німеччині, Англії, Швейцарії, Новій Зеландії, Чехії, Бразилії, Росії, Японії та в інших країнах.
Семен Свиридонович часто з особливим пафосом говорить, що органічне землеробство – це справа, яка зачаровує. Вона вселяється в твій організм, часом породжує романтизм – це чудове прагнення людини до добра. Але ця справа потребує високого інтелекту і багаторічного досвіду.
Досвід ведення органічного землеробства набуває поширення. Нині в Полтавській області працює 28 підприємств і фермерських господарств, які займаються органічним землеробством і виробляють екологічно безпечну продукцію як основу здоров’я людини.
Цьому також сприяє і створення в 2015 році відновленого, за підтримки Семена Свиридоновича, Полтавського товариства сільського господарства, і він же є його головою.
Крім того, він створив належні умови для проживання і продуктивної праці селян, поставивши на перше місце людину.
Мабуть, сьогодні в Україні немає аграрія, праця якого була б так високо оцінена державою та й світовою спільнотою. Серед відзнак чільне місце займають: золота медаль «Серп і Молот», із присвоєнням звання Героя Соціалістичної Праці та відзнака Президента України «Герой України» з врученням ордена Держави, якими Семен Свиридонович відзначений за особливі заслуги в розвитку сільського господарства, а на території його альма-матер – Полтавської державної аграрної академії – встановлено пам’ятний знак (погруддя)
Семену Антонцю як видатному хліборобу, першопрохідцю органічного землеробства.
Коли в розмові запитуєш: «Семене Свиридоновичу, а що ж Антонцю «болить» сьогодні, Ви ж досягли такого визнання не тільки в Україні, а й у світовому вимірі?». Задумавшись, із деяким сумом він говорить: «За багато років відпрацьована модель природного відтворення родючості ґрунту, оздоровлена земля. То чому б не надати цим землям статусу особливо цінних у науковому плані земель, чому не узаконити на державному рівні як національне надбання унікальний Центр органічного землеробства, що створений на території господарства. Не раз це питання порушувалося перед високими гостями, та далі обіцянок справа не пішла.
У той же час інколи серед оздоровленого поля виділяється пай, на якому землевласник застосовує і гербіциди, і вносить мінеральні добрива. Чому всі осторонь? Чому в інших країнах за ґрунтозахисну систему виробництва проводиться доплата на кожний гектар, а за органічне землеробство ще більша. А це ж гроші, на які можна багато зробити корисного, тоді б і органічна продукція була б дешевшою. А в нас навпаки – забрали ПДВ?».
Семена Свиридоновича завжди хвилювали і хвилюють питання: чому, маючи унікальні чорноземи, люди бідують, чому вимирають села як колиска української нації?
«Людського підходу, – говорить він, – зараз не вистачає, скрізь попереду людини ідуть гроші. Оце – біда!»
На жаль, не здійснюється його мрія – створити регіональний ландшафтний парк на території Шишацького району. Адже якимось чином треба зберегти і передати нащадкам унікальний оздоровлений ґрунт, що очистився від хімії і здатний відновлювати свою родючість.
Семен Свиридонович поклав більшу частину свого життя на те, щоб, використовуючи технологію органічного землеробства, зберегти українські чорноземи, на те, щоб діти пили натуральне коров’яче молоко, щоб люди споживали здорову екологічно безпечну продукцію.
Засноване ним підприємство «Агроекологія» вписало одну з найпочесніших сторінок в історію не лише Полтавської області, а й
України.
20 серпня Семену Свиридоновичу – 85!
Тож із роси Вам і води, Великий Хліборобе!
Микола ОПАРА,
кандидат сільськогосподарських наук, доцент,
професор кафедри землеробства і агрохімії
ім. В.І. Сазанова Полтавської державної аграрної академії, заслужений працівник сільського господарства України, заступник голови з наукової роботи Громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства»
Надія ОПАРА,
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
кафедри безпеки життєдіяльності Полтавської державної аграрної академії, почесний член
Громадської спілки «Полтавське товариство
сільського господарства»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *